O firme

Profil spolo─Źnosti

Sme slovenskou textilnou spolo─Źnos┼ąou zaoberaj├║cou sa v├Żrobou z├íta┼żn├Żch pleten├şn, v├Żrobou na ploch├Żch pletac├şch strojoch a taktie┼ż sa zameriavame na v├Żrobou hotov├Żch konfek─Źn├Żch v├Żrobkov.

Sme dc├ęrskou spolo─Źnos┼ąou ─Źesk├ęho textiln├ęho v├Żrobcu SINTEX, a.s. so s├şdlom v ─îeskej T┼Öebovej.

V na┼íom produktovom portf├│liu n├íjdete funk─Źn├ę, termoregula─Źn├ę a nehor─żav├ę pr├ídlo, antistatick├║ bielize┼ł, vo─żno─Źasov├ę oble─Źenie, pul├│vre, vesty, ─Źiapky a ─Ćal┼íie drobn├ę pleten├ę v├Żrobky, napr. ┼í├íly, rukavice, kukly, ─Źelenky,ÔÇŽ

Hist├│ria spolo─Źnosti

Certifikáty

Na┼íe v├Żrobky sp─║┼łaj├║ v┼íetky z├íkonom stanoven├ę normativy a predpisy. Na ┼żelanie na┼íich z├íkazn├şkov poskytujeme potrebn├ę certifik├íty k jednotliv├Żm v├Żrobkom.

Certifikáty Oeko

 pdf-ico Certifik├ít Oko-Tex┬« - po slovensky
 pdf-ico Certifik├ít Oko-Tex┬« - po anglicky
 pdf-ico Certifik├ít Oko-Tex┬« - po nemecky

Certifikáty Natur-pack

 pdf-ico Certifik├ít Natur-pack o odpadoch z obalov

Verejn├ę inform├ície

Spr├ívy aud├ştora a ├║─Źtovn├ę z├ívierky

Naše produkty

TERMOBIELIZEŇ

Fyziologická a termoregula─Źná termobielize┼ł

Nami vyrábané funk─Źné prádlo zabezpe─Źuje okam┼żitý odvod nadbyto─Źnej vlhkosti od tela do celej plochy pleteniny a do vyšších vrstiev oble─Źenia (fyziologická), poprípade vynikajúcu tepelnú izoláciu a u┼żívate─żský komfort (termoregula─Źná).

Materiály:

Fyziologické pleteniny vyrábame preva┼żne zo zna─Źkových high-tech vlákien. Tieto špeciálne vlákna sú pri výrobe tvarované do viaclalo─Źných prie─Źnych profilov, v─Ćaka ktorým majú nieko─żkonásobne vä─Źšiu povrchovú plochu, a tým dosahujú dokonalého transportu nadbyto─Źnej vlhkosti.

K výrobe termoregula─Źných pletenín je zvy─Źajne pou┼żité špeciálne duté vlákno. Technológia vlákna s dutým jadrom poskytuje najlepšie izola─Źné vlastnosti, kde je vzduch obsiahnutý v mikroštruktúre dutých vlákien zahrievaný telesnou teplotou a týmto je zabezpe─Źená vynikajúca termoregulácia pri ve─żmi nízkej hmotnosti pleteniny.

Materiály:

Oblas┼ą pou┼żitia:

Štruktúry pletenín:

Antibakteriálne pleteniny

Naše pleteniny sú permanentne antibakteriálne na báze striebra, kde sú ióny striebra pevne zakotvené vo vlákne (polyester, polypropylén), tak i povrchovo upravované, kde je garantovaná stabilita v cykloch prania (bavlna, polyester at─Ć.)

Funkcia antibakteriálnych pletenín je v tom, ┼że po priamom kontakte baktérie s antibakteriálnym prostriedkom - striebrom, dôjde k porušeniu bunkovej membrány a narušeniu syntézy bunkovej steny a tým k smrti bunky baktérie.

Materiály:

Oblas┼ą pou┼żitia:

Štruktúry pletenín:

Antistatické pleteniny

Hlavnou funkciou je eliminácia a vznik elektrostatického výboja a tým zabezpe─Źenie a ochrana elektrostaticky citlivých sú─Źiastok. Tieto pleteniny bývajú obvykle ozna─Źované skratkou ESD.

Táto ochrana je zabezpe─Źená v─Ćaka uhlíkovému, prípadne kovovému vláknu, ktoré je vpletené ako sú─Źas┼ą pleteniny.

Materiály:

Oblas┼ą pou┼żitia:

Ochranného pracovného oble─Źenia (mikroelektronika, farmácia, zdravotníctvo, potravinárstvo).

Štruktúry pletenín:

Naše antistatické výrobky zodpovedajú po┼żadovaným normám:

K dolo┼żenie ú─Źinnosti antistatických pletenín vyu┼żívame akreditované laboratórium našej materskej spolo─Źnosti SINTEX, a.s. (www.sintex.cz).

Nehor─żavé a oh┼łovzdorné pleteniny

Patria medzi vysoko špeciálne pleteniny s ve─żmi prísnymi parametrami po┼żiadaviek pod─ża príslušných noriem.

Materiály:

Oblas┼ą pou┼żitia:

Ochranné pracovné oble─Źenie

Štruktúry pletenín:

Naše nehor─żavé a oh┼łovzdorné pleteniny zodpovedajú po┼żadovaným normám:

Pleteniny s vysokou vidite─żnos┼ąou

Pleteniny, u ktorých sú pou┼żité špeciálne farby s vysokou vidite─żnos┼ąou (reflexná ┼żltá, reflexná oran┼żová a reflexná ─Źervená) je zaistená vysoká vizuálna signalizácia u┼żívate─ża. Obvykle sú odevy z takýchto pletenín doplnené retro-reflexnými pruhmi.

Oblas┼ą pou┼żitia:

Ochranné pracovné oble─Źenie (stavebníctvo, dopravná infraštruktúra at─Ć).

Materiály:

Ve─żkou prednos┼ąou tejto produktovej skupiny je skuto─Źnos┼ą, ┼że doká┼żeme nášmu zákazníkovi ponúknu┼ą viacú─Źelovú pleteninu, ktorá splní nielen po┼żiadavky na odevy s vysokou vidite─żnos┼ąou, ale navyše mô┼że by┼ą antistatická, nehor─żavá a dokonca fyziologická ─Źi termoregula─Źná.

Štruktúry pletenín:

Naše pleteniny s vysokou vidite─żnos┼ąou zodpovedajú po┼żadovaným normám:

Pulóvre, vesty a drobné pletené výrobky

Pulóvre, vesty, ─Źiapky, rukavice, šály a ─Ćalšie pletené výrobky yyrábame pre celý rad malých aj ve─żkých súkromných firiem, štátne podniky, bezpe─Źnostné zlo┼żky, športové kluby a fankluby. Výrobky v┼żdy farebne a vzorovo prispôsobíme Vašim po┼żiadavkám a predstavám. ─îiapky a svetre sme schopní zabezpe─Źi┼ą výšivkou s Vaším vlastným logom ─Źi pre Vás vaše logo vypletieme rovno v štruktúre výrobku.

Oblas┼ą pou┼żitia:

Materiály:

Ploché goliere a lemy

Pre našich zákazníkov sme schopní pripravi┼ą goliere a lemy rôznych štruktúr a d─║┼żok, bu─Ć z farebných priadzí alebo kusovo farbených.

Oblas┼ą pou┼żitia:

Polokošele, mikiny, bundy, rukavice, nehor─żavé lemy k špeciálnym automotobilovým kombinézam, lemy pre športové oble─Źenie (lemy v oblasti pásu) a iné.

Materiály:

Štruktúry pletenín:

Konfek─Źn├í v├Żroba

Vysoko kvalifikovaný pracovný tím, špi─Źkové strojné a technologické vybavenie a taktie┼ż procesné riadenie konfek─Źnej výroby zaru─Źuje po┼żadovanú vysokú kvalitatívnu úrove┼ł výroby. Ku konfek─Źnej výrobe sú obvykle pou┼żívané vlastné produkty (pleteniny).

Naše technologické vybavenie konfek─Źnej dielne nám umo┼ż┼łuje mesa─Źne vyrába┼ą a┼ż 20.000 ks výrobkov ur─Źených pre vo─żný ─Źas, funk─Źných - fyziologických a termoregula─Źných produktov a špeciálnych ochranných pracovných odevov.

Technológie

Gal├ęria strojov

Okr├║hle pletacie stroje

Ploch├ę pletacie stroje

Shima Seiki SES122F
Shima Seiki SES234FF
Shima Seiki 041N a 091N
´╗┐